Primarul orașului Tismana, Narcis Petre Remetea, a fost reținut pentru 24 de ore, joi, în urma audierilor desfășurate la sediul Inspectoratului de Poliție Județean Gorj.
Edilul a fost ridicat de polițiști în cursul dimineții și dus la audieri, într-o acțiune desfășurată de lucrătorii Serviciului de Ordine Publică din cadrul IPJ Gorj. Potrivit informațiilor confirmate de polițiștii gorjeni, după finalizarea audierilor, acesta a fost reținut pentru 24 de ore.
Vineri, Narcis Petre Remetea urmează să fie prezentat Parchetului cu propunerile legale ce se impun.
Conform IPJ Gorj, cercetările sunt efectuate în cadrul mai multor cauze penale aflate în lucru.
Revenim cu detalii!




